znak akredytacji PCA nr AB 1043

Aktualności

W  dniach 4 - 5 marca 2021 r. odbył się w laboratorium pomiarów hałasu firmy "Usługi..." doroczny audyt Polskiego Centrum Akredytacji. Audyt nie wykazał żadnej niezgodności (!) i akredytacja laboratorium pomiarów hałasu w środowisku na rok 2020 - została podtrzymana. Zapraszam do pomiarów hałasu komunikacyjnego (drogi, pociągi - jedyna akredytacja w województwie !) i przemysłowego, (w tym turbin wiatrowych). Laboratorium ma wszelkie wymagane papiery do takich badań hałasu w środowisku.

Z początkiem stycznia 2021 w firmie Usługi powstała kolejna Karta informacyjna - tym razem dla sporej, 8 hektarowej farmy fotowoltaicznej. Sporządzanie Kart informacyjnych od dawna jest specjalnością firmy - tylko w 2020 r., mimo covidowych kłopotów powstało ich 13 szt, ale ta z pierwszych dni stycznia 2021 otwiera nową ofertę firmy Usługi... skierowaną do inwestorów takich farm. Na podstawie tej "Karty informacyjnej..." została wnioskodawcy - bez jakichkolwiek uwag - wydana 26 marca 2021 r. decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach.

W październiku 2020 powstała w firmie Usługi... ciekawa praca polegająca na zaprognozowaniu czy będą dotrzymane normy hałasowe na terenie planowanego osiedla mieszikaniowego w sąsiedztwie drogi krajowej. Wcześniej, w tym miejscu, gdzie planowane jest osiedle samodzielnie wykonano calodobowe pomiary hałasu komunikacyjnego z tej drogi, a następnie, na podstawie oddzielnie sporządzonej prognozy przyszłego ruchu - wykonano obliczenia symulacyjne pokazujący jaki będzie hałas w przyszłości, na terenie przyszłego osiedla. Symulacje zatwiedziła GDDKiA O/ Olsztyn prognozowane poziomy będą niższe niz dopuszczalne. Inwestor osiedla może być spokojny, że hałas komunikacyjny od tej drogi, nawet w przyszłości - nie będzie wyższy niż dopuszczalny. 

Firma Usługi.... przygotowała we wrześniu 2019 r. Kartę informacyjną dla przedsięwzięcia - niewielkiej spalarni odpadów płyt wiórowych w specjalnym, dedykowanym do spalania takich odpadów kotle. Wszystkie organy opiniujące zgodnie stwierdziły, że dla takiego zamiaru inwestycyjnego nie jest potrzebny pełen Raport o oddzialywaniu na środowisko i zamierzeniu inwestycyjnemu została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach. Jest to kolejna spalarnia odpadów dla ktorej firma Usługi przygotowywała z sukcesem dokumenty środowiskowe. Dziś (I.2021) spalarnia jest uruchamiana. Cieszmy się !

 

 

 

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.OK