znak akredytacji PCA nr AB 1043

Aktualności

Cieszmy się ! W dniach 22 i 23 marca 2024 r. odbył się w laboratorium doroczny, na miejscu audyt pracowników PCA. Laboratorium dobrze wypadło, audyt nie stwierdził żadnej niezgodności, akredytacja na pomiary hałasu jest podtrzymana. Zapraszam do pomiarów hałasu w środowisku, laboratorium posiada wszystkie - ważne na takie pomiary dokumenty akredytacyjne, pomiary hałasu są na bieżąco prowadzone.

W dniu 20 marca 2024 własciciel firmy Usługi... szkolił się na okoliczność - miedzy innymi aspektów środowiskowych stosowania głębinowych pomp ciepła. Wiedza ta juz została wykorzystana przy opracowaniu dużej Karty informacyjnej dla majacego powstać w jednym z miast województwa dużego obiektu kulturalnego, ktory ma być ogrzewany przede wszystkim z gruntowych pomp ciepła.

W dniach 6/7 marca  2024 r. laboratorium pomiarów hałasu wykonało pod Ostródą całodobowe pomiary hałasu od drogi ekspresowej S5. Pomiary wykazały, że w mierzonym miejscu, mimo znacznego ruchu aut - ponad 10000 poj. na dobę - normy halasu w środowisku są dotrzymywane.

Akredytowane w PCA laboratorium pomiarów hałasu w środowisku firmy Usługi... oferuje możliwość wykonania pomiarów poziomów hałasu w środowisku nie tylko przedsiębiorstwom ale takze - organom - urzędom - Starostwom i/lub Urzędom Marszałkowskim. Zmieniony przepis (Dz.U. z 2021 r., poz. 1648) uniemożliwił tym organom administracji korzystanie z pomiarów hałasu wykonywanych w tym zakresie przez lokalne WIOŚie, nowy przepis poleca tym urzędom samoobsługę w tym zakresie. Ponieważ urzędy te - nie mają, z reguły ani przyrządów do pomiarów hałasu ani akredytacji na takie pomiary i dlatego aby rozpoznać sprawę ewentualnego, nadmiernego poziomu hałasu w środowisku - mogą skorzystać z akredytowanego w tym zakresie laboratorium firmy Usługi.... Zapraszam do korzystania z mego wieloletniego doświadczenia, bezpłatnie doradzę jak takie pomiary zrobić, aby rozstrzygnąć sprawę i jak trzeba - mogę szybko, w ciagu kilku dni takie pomiary, na zlecenie np. starostwa - wykonać. Potrzebne jest tylko zlecenie i odpowiednia do pomiarów pogoda.

 

 

 

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.OK