znak akredytacji PCA nr AB 1043

Aktualności

31 stycznia 2023 firma Usługi... przekazała zamawiającemu duży Raport OOŚ na mającą powstać w Olsztynie nową ulicę. Była to trudna praca, z pełną Inwentaryzacją przyrodniczą wykonaną do tego Raportu przez zespół współpracowników - kompetentnych przyrodników.

W początku stycznia 2023 - laboratorium pomiarów hałasu firmy Usługi po raz kolejny mierzyło hałasy na zlecenie jednego ze starostw.Pomiary odbyły sie z sukcesem, potwierdziły zasadność skarg mieszkańców na nadmierny hałas.

Akredytowane w PCA laboratorium pomiarów hałasu w środowisku firmy Usługi... oferuje możliwość wykonania pomiarów poziomów hałasu w środowisku nie tylko przedsiębiorstwom ale takze - organom - urzędom - Starostwom i/lub Urzędom Marszałkowskim. Zmieniony przepis (Dz.U. z 2021 r., poz. 1648) uniemożliwił tym organom administracji korzystanie z pomiarów hałasu wykonywanych w tym zakresie przez lokalne WIOŚie, nowy przepis poleca tym urzędom samoobsługę w tym zakresie. Ponieważ urzędy te - nie mają ani przyrządów do pomiarów hałasu ani akredytacji na takie pomiary i dlatego aby rozpoznać sprawę ewentualnego, nadmiernego poziomu hałasu w środowisku - mogą skorzystać z akredytowanego w tym zakresie laboratorium firmy Usługi.... Zapraszam do korzystania z mego wieloletniego doświadczenia, bezpłatnie doradzę jak takie pomiary zrobić, aby rozstrzygnąć sprawę i jak trzeba - mogę szybko, w ciagu kilku dni takie pomiary, na zlecenie np. starostwa - wykonać. Potrzebne jest tylko zlecenie i odpowiednia do pomiarów pogoda.

Również w czerwcu i lipcu 2022 - laboratorium pomiarów hałasu wykonało cztery całodobowe pomiary hałasu komunikacyjnego przy jednej ze zmodernizowanych dróg w województwie. Był to fragment nakazanej przez Organ analizy porealizacyjnej - tylko laboratorium firmy Usługi ma w województwie warmińsko-mazurskim akredytację PCA na pomiary hałasu od dróg, ulic, pociągów i tramwajów.

Firma Usługi przekazuje w końcu listopada 2022 wniosek o pozwolenie zintegrowane wykonany dla zakladu branży spożywczej zlokalizowanego w wojewodztwie kujawsko-pomorskim. Instalacja w tym zakładzie zwiększyła wydajność i zaszła koniecznośc juz ubiegania sie dla tej instalacji o zwiększonej wydajnosci - o pozwolenie zintegrowane. Trwa procedowanie tego wniosku w lokalnym Starostwie.

 

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.OK